Polski Englisch

ARSENAŁ KULTURY

KONKURS ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNY
NA KONCEPCJĘ PRZEBUDOWY WRAZ Z ROZBUDOWĄ BUDYNKU PRZY UL. WEŁNIANY RYNEK 18 W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM NA POTRZEBY INSTYTUCJI KULTURY – MIEJSKIEGO OŚRODKA SZTUKI I MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY ORAZ ZMIANY ZAGOSPODAROWANIA W OBRĘBIE ICH OTOCZENIA URBANISTYCZNEGO

Forma konkursu:

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny otwarty, realizacyjny, jednoetapowy, ze składaniem wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Zamawiający:

Miasto Gorzów Wlkp., Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp. reprezentowany przez:
Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego - Jacka Wójcickiego.

Organizator konkursu:

Miasto Gorzów Wielkopolski, Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp.

Skład Sądu Konkursowego:

Przewodniczący: architekt Jerzy Grochulski - SARP Warszawa

Sędziowie:
• Dariusz Górny - Architekt Miejski - Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., SARP Gorzów Wlkp.
• architekt Małgorzata Stróżewska - Dyrektor Wydz. Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
• Agnieszka Surmacz - Dyrektor Wydz. Inwestycji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
• architekt Aleksandra Rybak - sędzia referent - SARP Gorzów Wlkp.
• architekt Andrzej Wójcik - sędzia referent - SARP Gorzów Wlkp.
• Marta Gendera – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki
• Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury

Obsługa i sekretarz organizacyjny konkursu:

Sekretariat konkursu czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, w soboty 10:00-14:00

Sekretarz konkursu - architekt Tomasz Klimek, tel. +48 531 555 815

Z-ca sekretarza konkursu do spraw zamówień publicznych – Agnieszka Jabłonowska-Duda poniedziałek, środa, czwartek 7:30 do 15:30, wtorek 7:30 do 16:30, piątek 7:30 do 14:30

Sekretariat Konkursu Urbanistyczno-Architektonicznego, Urząd Miejski Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp.

tel +48 95 7 355 514, faks +48 95 7 355 612
e-mail: agnieszka.duda@um.gorzow.pl, konkurs@um.gorzow.pl
www.bip.wrota.lubuskie.pl, www.konkurs.gorzow.pl/arsenal

Wyniki konkursu »
(Pdf. Kliknij, aby sprawdzić wyniki)

Uzasadnienie rozstrzygnięcia konkursu »
(Pdf. Kliknij, aby sprawdzić uzasadnienie)

I miejsce nagroda główna 100 000,00 PLN praca nr 002 z numerem identyfikacyjnym 134269

ATRIUM Autorskie Studio Architektury Mateusz Urbański ul. Mostowa 25/34, 61-854 Poznań

Autorzy pracy: Architekt Marian Urbański, Architekt Mateusz Urbański

Praca nr 002Praca nr 002Praca nr 002Praca nr 002Praca nr 002Praca nr 002

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

II miejsce 35 000,00 PLN praca nr 09 z numerem identyfikacyjnym 252935

ARPA Architektoniczna Pracowanie Autorska Jerzego Gurawskiego 61-606 Poznań ul. Maciejewskiego 7, SKI-Studio Błażej Szurkowski, 62-028 Koziegłowy, Os. Leśne 14D/169

Praca nr 09Praca nr 09Praca nr 09Praca nr 09Praca nr 09Praca nr 09Praca nr 09

Opis
Załącznik 26b
Załącznik 26c

III miejsce 15 000,00 PLN praca nr 17 z numerem identyfikacyjnym 240514

Autorzy pracy: Architekt Mateusz Mazurowski, Architekt Mateusz Graczyk, Architekt Bartłomiej Skowronek

Praca nr 17Praca nr 17Praca nr 17Praca nr 17Praca nr 17Praca nr 17

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

IV miejsce 2 500,00 PLN wyróżnienie praca nr 16 z numerem identyfikacyjnym 557710

Pracownie Architektoniczna FERDZYNOWIE, ul. Teatralna 13, 95-040 Koluszki

Autorzy pracy: Bożena Ferdzyn, Jacek Ferdzyn, Marcin Klepacz, Maria Pakuła-Tondys, Maciej Mierczyński

Praca nr 16Praca nr 16Praca nr 16Praca nr 16Praca nr 16Praca nr 16

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

V miejsce 2 500,00 PLN wyróżnienie praca nr 023 z numerem identyfikacyjnym 371971

Atelier33 Anita Luniak ul. Parkowa 25, 51-616 Wrocław

Autorzy pracy: Anita Luniak, Dagmara Oliwa, współpraca: Barbara Bołoz, Maciej Szado, Jared Kaleta

Plansza nr 1
Plansza nr 2
Plansza nr 3
Plansza nr 4
Plansza nr 5
Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Wyróżnienie honorowe – praca nr 22 z numerem identyfikacyjnym 180915

Biuro Architektoniczne STUDIO FIKUS Elżbieta Kosińska-Fikus ul. Umultowska 100, 61-614 Poznań

Autorzy pracy: Profesor architekt Marian Fikus, architekt Michał Fikus, architekt Barbara Miłkowska, współpraca: architekci: Zuzanna Wysoczańska, Wojtek Fikus, Bartosz Jagielski, Mateusz Gąsiorek, Amira El-Masri, Marta Sowińska, Łukasz Gąska

Praca nr 22Praca nr 22Praca nr 22Praca nr 22Praca nr 22Praca nr 22

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Wyróżnienie honorowe - praca nr 024 z numerem identyfikacyjnym 282930

Individual proprietorship Julia Shemchuk, Sadova st. 27/22, Lviv 79021, Ukraine

Autorzy pracy: architekt Julia Shemchuk, architekt Olena Nikitenko

Praca nr 024Praca nr 024Praca nr 024Praca nr 024Praca nr 024Praca nr 024

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Pozostałe prace:

Nr 01 - numer identyfikacyjny 414406

Katarzyna Chmiel, ul. Sienkiewicz 10, 05-220 Zielonka

Autorzy pracy: architekt Katarzyna Chmiel, Maciej Boguski

Praca nr 01Praca nr 01Praca nr 01Praca nr 01

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 03 - numer identyfikacyjny 273495

LLC COMFORTBUD Design Institute, 79035 Liviv, 186 Zelena Street, 79019 Lviv 15 Lemkivska Street

Autorzy pracy: architekt Vitaliy Kozlov, Taras Stakhiv, Bogdan Krutsko, Roman Yuzefyk, Olovets Oleh, Tanya Maksymovyvh, Oksana Melnyk

Praca nr 03Praca nr 03Praca nr 03Praca nr 03Praca nr 03

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 04 - numer identyfikacyjny 112358

Architekt Marcin Giedrowicz

Autorzy pracy: architekt Marcin Giedrowicz, współpraca Mateusz Zieliński, Malwina Radecka, Jakub Wójtowicz

Nr 05 - numer identyfikacyjny 253849

ABO Architekci Beata Świeboda-Budzyńska

Autorzy pracy: Beata Świeboda-Budzyńska, Piotr Borzęcki

Praca nr 05Praca nr 05Praca nr 05Praca nr 05

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 06 - numer identyfikacyjny 054625

Bogna Kawa ul. Szkolna 1/1, Baczyna 66-432

Autorzy pracy: Bogna Kawa, Aleksandra Majdzik, Daria Żołud, Wojciech Nowak, Łukasz Deplewski

Praca nr 06Praca nr 06Praca nr 06Praca nr 06Praca nr 06

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 07 - numer identyfikacyjny 003504

VROA ARCHITEKCI s.c./CH Architekci 50-361 ul. Piastowska 35/4

Autorzy pracy: Agnieszka Chrzanowska, Martyna Cyran, Grzegorz Kaczmarowski, Anna Klimczak, Patryk Kusz, Marta mnich, Mikołaj Smoleński, Maria Wawer, Łukasz Wojciechowski, Marta Wójcik

Praca nr 07Praca nr 07Praca nr 07Praca nr 07Praca nr 07Praca nr 07

Opis

Nr 08 - numer identyfikacyjny 240488

ARENA INVESTMENT sp. z o.o. 32-071 Kamień 251

Autorzy pracy: architekt Władysław Świadek, architekt Konrad Świadek

Praca nr 08Praca nr 08Praca nr 08Praca nr 08Praca nr 08Praca nr 08

Opis

Nr 10 - numer identyfikacyjny 834925

PLANINO Jędrzej Suchecki ul. Aleksandra Fredry 7/8, 61-701 Poznań

Autorzy pracy: architekt Jędrzej Suchecki, architekt Anna Ptaszyńska, współpraca: Hanna Smulczyńska, Michał Orlikowski

Praca nr 10Praca nr 10Praca nr 10Praca nr 10Praca nr 10Praca nr 10

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 11 - numer identyfikacyjny 872250

Fundacja Napraw Sobie Miasto ul. Panewnicka 126/3, 40-761 Katowice

Autorzy pracy: architekt: Dagmara Turska-Janeczek, architekt Aleksander Krajewski, architekt Aleksandra Hantkiewicz, architekt Michał Korbutt, architekt Wojciech Lesiak

Praca nr 11Praca nr 11Praca nr 11Praca nr 11Praca nr 11

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 12 - numer identyfikacyjny 130388

Autorzy pracy: architekt: Piotr Jankowski, Daniel Strasenburg, Olga Siwik, Michał Sołowiej, ul. Zamknięta 18, 96-300 Żyrardów

Praca nr 12Praca nr 12Praca nr 12Praca nr 12Praca nr 12Praca nr 12

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 13 - numer identyfikacyjny 161159

Katarzyna Ephraim, ul. Columbusstraat 101, 2561 AC Haga, Holandia

Autorzy pracy: architekt: architekt Katarzyna Ephraim

Praca nr 13Praca nr 13Praca nr 13Praca nr 13Praca nr 13Praca nr 13

Opis
Załączniki

Nr 14 - numer identyfikacyjny 190712

ENONE Architektura i Design Rafał Sokołowski ul. Mokra 20/22 m59, 95-200 Pabianice

Autorzy pracy: architekt Rafał Sokołowski, konsultacje: Wojciech Kamiński, Agnieszka Kindl, Ziemowit Goździk

Plansza 1
Plansza 2
Plansza 3
Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 18 - numer identyfikacyjny 250546

TOMCAT. ARCH.DESIGN Tomasz Olszewski, ul. Hemara 33, 05-501 Piaseczno

Autorzy pracy: architekt Leszek Żołnowski, architekt Tomasz Olszewski, architekt Maria Pietrenko, architekt Karol Gwiazdowski, architekt Michał Iwaniuk, współpraca architekt Kacper Czubek, konsultacje Marcin Lamik

Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18Praca nr 18

Opis
Załącznik 26a (zip)
Załącznik 26b (zip)
Załącznik 26c

Nr 19 - numer identyfikacyjny 121517

Autorskie Atelier architekt Leszek Horodyski ul. Wełniany Rynek 3, 66-400 Gorzów Wlkp.

Autorzy pracy: architekt Leszek Horodyski, archikekt Martyna Horodyska-Rochowiak, architekt Paweł Rochowiak

Praca nr 19Praca nr 19Praca nr 19Praca nr 19

Opis
Załącznik 26a
Załącznik 26b
Załącznik 26c

Nr 20 - numer identyfikacyjny 060712

TAKA ARCHITEKCI Marta Szafnicka, ul. Jaracza 92/39, 90-244 Łódź

Autorzy pracy: Marta Szafnicka, Piotr Gajewski

Praca nr 20Praca nr 20Praca nr 20Praca nr 20Praca nr 20

Opis

Nr 21 - numer identyfikacyjny 190548

3DArchitekci z wizją, J. Krzysztofik , ul. Łagiewnicka 121, 91-863 Łódź

Autorzy pracy: Jakub Krzysztofik, współpraca: Mateusz Andrzejewski, Patrycja Jędrzejczyk, Paulina Murawska, Dominika Jankowska, Sylwia Krzysztofik, Błażej Ciarkowski, Izabela Warszawska, Paweł Marjański

Plansza nr 1
Plansza nr 2
Plansza nr 3
Plansza nr 4
Plansza nr 5

Materiały archiwalne konkursu

Najnowsze informacje:

• Mam przyjemność poinformować Państwa, iż rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozkodowaniem prac, podaniem do publicznej wiadomości wyników konkursu i wystawą prac konkursowych odbędzie się w budynku Arsenału Kultury (dawnym budynku Przemysłówki) ul. Wełniany Rynek 18 (wejście od strony ul. Jagiełły), w dniu 15.07.2017r., o godzinie 15.00.
Z poważaniem
Jacek Wójcicki10.07.2017

Odpowiedzi na pytania związane z konkursem (pdf)11.04.2017

• Wychodząc naprzeciw prośbom o umożliwienie wizji lokalnej w budynku przy ul. Wełniany Rynek 18, informujemy, że postanowiliśmy umożliwić jego obejrzenie.
Ustalone zostały 2 terminy:
I termin – 27.03.2017 – godz 7:30-15:30.
II termin – 04.04.2017 – godz 7:30-16:30.


Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny (+48 96 735 55 14) celem umówienia się na konkretną datę i godzinę wizji.
Maksymalny czas zwiedzania wnętrza - 30 minut.24.03.2017

Korekta regulaminu ze względu na zmianę na stanowisku dyrektora MCK (pdf)06.03.2017

WAŻNE! Zmiana terminów (pdf)26.02.2017

Odpowiedzi na pytania związane z konkursem (pdf)24.02.2017

MODYFIKACJA DO REGULAMINU 2 (pdf)20.02.2017

MODYFIKACJA DO REGULAMINU 1 (pdf)17.02.2017

  • • Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie - do 28.02.2017 r. 07.03.2017 r. (wtorek), godz. 16:30

  • • Planowany termin potwierdzenia dopuszczenia do udziału w konkursie - do 03.03.2017 r. 16.03.2017 r.

  • • Nadsyłanie pytań związanych z konkursem - do 20.03.2017 r. 14.04.2017 r.

  • • Planowany termin udzielanie odpowiedzi - do 24.03.2017 r. 21.04.2017 r.

  • • Składanie prac konkursowych - do 06.06.2017 r. 03.07.2017 r., godz. 15:30

  • • Podanie do publicznej wiadomości na stronie internetowej konkursu miejsca i terminu ogłoszenia wyników konkursu i wystawy - 16.06.2017 r. 10.07.2017 r.

Osoby, lub zespoły zakwalifikowane do udziału w konkursie, po zakwalifikowaniu otrzymają dostęp do szczegółowych materiałów geodezyjnych (mapa zasadnicza w postaci rastrowej, mapa zasadnicza w postaci wektorowej, ortofotomapa, Numeryczny Model Pokrycia Terenu, Numeryczny Model Terenu), uszczegółowionych danych inwentaryzacyjnych oraz fotografii budynku i terenu w podwyższonej rozdzielczości.

Materiały do pobrania:

"Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie życząc owocnej pracy, wspaniałych pomysłów i powodzenia."Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
Jacek Wójcicki